olej z konopii Olej z konopi – właściwości, dawkowanie i skutki uboczne

konsultacje kolano zdrowie
 • Naturalne preparaty coraz częściej trafiają do naszych domów. Ich skuteczność połączona jest olej z konopii z dobrotliwym działaniem na organizm, a skutki uboczne są o wiele mniej uciążliwe niż w przypadku leków syntetycznych. Olej z konopi jest przykładem tego, jak korzystnie natura wpływa na stan zdrowia i wyglądu człowieka.

 • Olej z konopi pełny cennych składników

  Olej z konopi pozyskiwany jest z nasion konopi siewnej, które posiadają aż 40 proc.

  substancji oleistych. Warto zaznaczyć, że jest to całkowicie bezpieczne i legalne rozwiązanie. Tłoczenie na zimno pozbawia ekstrakt środków odurzających. Jedyną substancją psychoaktywną jest THC, jednak pozostaje wyłącznie w śladowych ilościach i nie ma wpływu na centralny ośrodek nerwowy. Uzyskany w tłoczeniu ekstrakt ma zielonkawy kolor, jednak w kolejnych procesach, w tym nasłonecznianiu, traci barwę i staje się przeźroczysty. Ma nieco orzechowy posmak. Wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu ze względu na swoje drogocenne składniki. Olej z konopi zawiera witaminy z grupy B, E, A i K, minerały, takie jak fosfor, cynk i wapń, a także duże stężenie nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6.

 • ADS
  Myceril
  Myceril To preparat do stóp w formie kremu o działaniu antybakteryjnym oraz przeciwgrzybiczym. Zobacz opis i opinie
  https://avicenna-isct.org/pl/big-lover-zel/
 • Dawkowanie i skutki uboczne stosowania olejku CDB

  Nie ma ustalonych dawek, które można zażywać w ciągu doby. Zaleca się jednak, by przyjmować około 3 mg co 6 godzin. Po tym czasie olejek ulega rozpadowi w organizmie. Przedawkowanie preparatu nie wiąże się z ryzykiem utraty życia, może powodować jednak nieprzyjemne w skutkach dolegliwości.

  Należą do nich biegunka i ból brzucha. Niezwykle ważne jest, by skonsultować przyjmowanie olejku z lekarzem. W przypadku osób z chorobą wieńcową może dojść do ograniczenia budowy płytek krwi.

 • Właściwości i zastosowanie olejku konopnego

  Ten naturalny preparat nie jest lekiem, jednak stosowany profilaktycznie skutecznie wspomaga ich działanie. Regularne przyjmowanie może zapobiec powstawaniu w organizmie zmian nowotworowych. Dodatkowo reguluje pracę serca i układu krążenia. Ma również szerokie zastosowanie w kosmetyce. Szampony, maści i kremy bazujące na ekstrakcie z olejku z konopi poprawiają kondycje włosów, skóry i paznokci.